Příručka ČAVO vysvětluje, jak na čerpání zdravotní péče v zahraničí

3. 6. 2024

Plánujete nebo zvažujete vycestovat do zahraničí za účelem čerpání zdravotnické péče, která souvisí s vaší vzácnou diagnózou?

Pak se vám určitě budou hodit informace v brožuře „Informace pro pacienty se vzácným onemocněním cestující za zdravotní péčí do zahraničí“, kterou vydala Česká asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO) a kterou si můžete zdarma stáhnout v našem Infocentru. Najdete v ní užitečné relevantní informace, praktická doporučení, legislativní fakta i seznam kontaktů na příslušné pracovníky zdravotních pojišťoven.

Podobný princip platí i při čerpání lázeňské péče v jiné zemi EU.

Při plánování cesty vždy konzultujte konkrétní možnosti a podmínky se svou zdravotní pojišťovnou

Čerpání zdravotní péče v zahraničí s sebou nese celou řadu specifik, pokud jde o možnosti a míru proplacení českou zdravotní pojišťovnou, podávání žádosti o čerpání i následné správní řízení, v němž se o schválení financování rozhoduje. Čeští pojištěnci mohou využít zdravotní služby v zemích EU a EHP, Švýcarsku, Velké Británii a některých dalších smluvních zemích Evropy. Vzhledem k náročnosti procesu se doporučuje možnosti konzultovat s příslušným pracovníkem dané zdravotní pojišťovny.

Pro některé pacienty se vzácným onemocněním může být léčba, operační zákrok nebo lázeňský pobyt v zahraničí zajímavá varianta. Například v případech, kdy se u pacientů projeví další závažné onemocnění nebo pokud jsou čekací lhůty v českých zařízeních výrazně delší než mimo Česko.  

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

Podpoříte nás?

Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

Podporovatelé

PharmingTakedaKalvistaLekarna.cz
CSL BehringPatient worthyPhrase
ČEZ

Národní & Mezinárodní afiliace:

Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub
Národní zdravotnický informační portál
ERN RITA
Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2024 | Všechna práva vyhrazena
Darujte
tady >>
Darujte tady >>