Představujeme projekt Inkluzivní stipendia 2023 pro HAE juniory

27. 7. 2023

Projektem Inkluzivní stipendia podpoříme školáky a studenty do 26 let, jimž byla stanovena diagnóza HAE, a to formou bezplatné účasti na edukačních, sportovních nebo výtvarných kurzech (s možností úhrady potřebného vybavení) a dále na táborech či ve škole v přírodě dle vlastních preferencí. Cílem projektu je snížit negativní dopady vzácného onemocnění HAE ve zdravotní, psychické, sociální a ekonomické rovině a pomoci HAE juniorům realizovat svůj potenciál navzdory nemoci.

Vybrané aktivity zvýší profesní konkurenceschopnost účastníků, a navíc přinesou nové možnosti socializace a začlenění mezi vrstevníky. Projekt reaguje na reálné potřeby mladých HAE pacientů, kteří kvůli zdravotním omezením často zameškávají školní výuku, stejně jako sportovní či volnočasové aktivity.

Zájemci z řad pacientské komunity se mohou přihlásit vyplněním tohoto formuláře. Projekt potrvá do vyčerpání finančních prostředků. Navazujeme jím na předchozí edici projektu s názvem Inkluzivní stipendia: Dovednosti pro budoucnost, který jsme úspěšně realizovali v letech 2020–2021. Projekt Inkluzivní stipendia 2023 pro HAE juniory se uskuteční za podpory Lékárna.cz.

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

Podpoříte nás?

Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

Podporovatelé

PharmingTakedaKalvistaLekarna.cz
CSL BehringPatient worthyPhrase
ČEZ

Národní & Mezinárodní afiliace:

Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub
Národní zdravotnický informační portál
ERN RITA
Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2024 | Všechna práva vyhrazena
Darujte
tady >>
Darujte tady >>