HAE Junior se připojuje ke světovému dni štědrosti Giving Tuesday 2020

2. 11. 2020

Praha, 2.11.2020 - Pacientská organizace HAE Junior se zapojí do světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, který letos připadá na úterý 1. prosince 2020. HAE Junior se chce s pomocí virtuální kampaně „Pomáhejte s námi dětem se vzácným onemocněním HAE“ dostat do širšího povědomí veřejnosti. 

V prosinci 2020 uplyne rok od založení pacientské organizace HAE Junior, jejímž cílem je podílet se na zkvalitnění života dětí a mládeže se vzácným onemocněním hereditárního angioedému. „Rádi bychom rozšířili povědomí o HAE i mimo komunity pacientů a jejich rodin. Informace se tak mohou dostat i k pacientům, kteří ještě nebyli diagnostikováni. Zároveň si přejeme získat vetší pochopení veřejnosti a morální podporu pro rodiny pacientů, které se často trápí nejen s nemocí, ale i kvůli nedostatku empatie v běžném životě,” vysvětluje zakladatelka organizace HAE Junior Camelia Isaic. Projekty HAE Junior se proto zaměřují na šíření nejnovějších informací o problematice HAE u dětí, získání podpory široké veřejnosti a výměnu zkušeností pacientských rodin.

Do začátku prosince bude HAE Junior pravidelně sdílet na svých profilech na Facebooku (česky) a LinkedIn (anglicky) informace o tom, jak se každý může virtuálně zapojit a pomoci učinit život rodin pacientů s HAE lepším. Zároveň v rámci této digitální kampaně plánujeme veřejně poděkovat svým hlavním podporovatelům, bez nichž by byl první rok od založení o hodně těžší.

Giving Tuesday vzniklo v roce 2012 s jednoduchou myšlenkou: vytvořit den, který inspiruje lidi k tomu, aby konali dobro. „Štědrost není zakázána ani zrušena. V současné době plné nejistot stále existuje jedna pravda, která nám dává naději. Naději, že jsme společně schopni dosáhnout neuvěřitelných věcí. Giving Tuesday je tak pro lidi z celého světa jedinečnou příležitostí stát při sobě a navzájem se i v této nelehké době podpořit,” dodává Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která za Giving Tuesday v Česku stojí. 

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

Podpoříte nás?

Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

Podporovatelé

PharmingTakedaKalvistaLekarna.cz
CSL BehringPatient worthyPhrase
ČEZ

Národní & Mezinárodní afiliace:

Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub
Národní zdravotnický informační portál
ERN RITA
Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2024 | Všechna práva vyhrazena
Darujte
tady >>
Darujte tady >>