HAE Junior nabízí stipendia pro školní děti a studenty s diagnózou HAE

25. 5. 2020

Pacientská organizace HAE Junior oznamuje nový projekt „Inkluzivní stipendia: Dovednosti pro budoucnost“, v souladu se svým posláním pro kvalitnější život dětí a mládeže s diagnózou hereditární angioedém (HAE). Tento projekt získal finanční podporu Nadačního fondu Avast v rámci programu „Spolu se zaměstnanci 2020“.

život s hereditárním angioedémem může být velká zátěž. A to nejen zdravotní, ale také psychická, sociální a ekonomická. Studenty a školní děti s vážnějšími projevy HAE častěji zameškají školu, zažívají stres a jsou často nuceni omezovat fyzicky náročné aktivity.  

Projekt „Inkluzivní stipendia: Dovednosti pro budoucnost“ umožňuje takovým pacientům bezplatnou účast na jazykových či IT kurzech nebo táborech pro děti a mládež, aby tak zvýšili svou konkurenceschopnost a získali šanci na lepší start do profesionálního života. Projekt začíná během letních prázdnin 2020 a je nastaven tak, aby umožnil účast zájemcům dle vlastní preference ohledně termínu a lokace akcí v České republice. Rodiče školních dětí a mladí studenti s hereditárním angioedémem se zájmem o stipendium v rámci projektu mohou podat žádost o stipendium prostřednictví online formuláře k dispozici ZDE.

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

Podpoříte nás?

Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

Podporovatelé

PharmingTakedaKalvistaLekarna.cz
CSL BehringPatient worthyPhrase
ČEZ

Národní & Mezinárodní afiliace:

Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub
Národní zdravotnický informační portál
ERN RITA
Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2024 | Všechna práva vyhrazena
Darujte
tady >>
Darujte tady >>