Shrnutí nových mezinárodních doporučení pro léčbu HAE a podmínky v ČR

30. 8. 2022

V roce 2022 publikoval vědecký časopis ALLERGY European Journal of Allergy and Clinical Immunology souhrn 28 doporučení pro léčbu hereditárního angioedému, a to v aktualizovaném článku The international WAO/EAACI guideline for the management of hereditary angioedema. Přestože je dokument určen primárně lékařům, měli by jej registrovat také HAE pacienti, neboť se přímo týká terapie a léčby jejich onemocnění. Téměř 60 předních evropských odborníků tak připravilo novou verzi doporučení pro léčbu a management HAE, která lépe reflektuje nejmodernější vědecké poznatky.

Tato doporučení se vztahují na všechny relevantní oblasti: diagnostika, léčba ataky, krátkodobá prevence, dlouhodobá prevence, dětští pacienti, gravidita a kojení, obecná doporučení.

Pro podrobnější přehled těchto zásad péče o pacienty s HAE si můžete dále prostudovat:

  • prezentaci pro pacienty Nová mezinárodní doporučení pro léčbu HAE a podmínky v České republice, kterou připravila docentka Pavlína Králíčková z ÚKIA FN a LF UK Hradec Králové. Tento soubor shrnuje názorný přehled všech jednotlivých doporučení pro léčbu HAE v češtině a je k dispozici v pacientském infocentru.
  • dvoustránkové shrnutí 28 hlavních mezinárodních doporučení v českém jazyce na základě výše zmíněné přednášky je k dispozici ke stažení v pacientském infocentru.
  • odborný dokument Charakteristika péče v ČR pro HAE na stránkách České společnosti alergologie a klinické imunologie, který byl aktualizován v roce 2022 a jímž se řídí také čtyři česká odborná centra HAE.
  • vědecký článek v angličtině – plné znění dokumentu publikovaného v časopise Allergy v angličtině.

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

Podpoříte nás?

Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

Podporovatelé

PharmingTakedaKalvistaLekarna.cz
CSL BehringPatient worthyPhrase

Národní & Mezinárodní afiliace:

Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub
Národní zdravotnický informační portál
ERN RITA
Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2023 | Všechna práva vyhrazena
Darujte
tady >>
Darujte tady >>