Výstava „Máme velké sny pro HAE juniory"

12. 5. 2021

Výstava „Máme velké sny pro HAE juniory" vznikla, aby výtvarnou formou zprostředkovala veřejnosti sny a zájmy dětí a mládeže se vzácnou poruchou imunity hereditární angioedém (HAE). Zúčastnili se nejen mladí pacienti s HAE, ale i jejich příbuzní a přátelé ve věku od 4 do 12 let. Svými výtvory do výstavy přispěli rovněž přátelé ze zahraničí.

„Je dojemné vidět, jak se napříč obrázky opakují motivy naděje, světla a vědy a jak děti s HAE umělecky ztvárnily své nadšení pro sport a pohyb, svou lásku k přírodě i představy o budoucím povolání (inženýrství, umění). Jako úvodní kresbu jsme vybrali dílo nazvané „Česko ví, co je HAE" od devítiletého Dominika. Vyjadřuje totiž osobitým způsobem naděje autora, že jednoho dne dosáhne povědomí o vzácném onemocnění HAE takové národní úrovně," komentovala Camelia Isaic, předsedkyně HAE Junior.

Online galerie je k dispozici na webových stránkách pacientské organizace HAE Junior. Originální díla budou vystavena v prostorách Pacientského hubu v Praze od 12. května do poloviny července 2021. Na podzim pak tuto výstavu nabídneme pro zapůjčení a instalaci do prostorů partnerů HAE Junior, kteří by touto formou rádi pomohli zvýšit povědomí o HAE mezi svými klienty a zaměstnanci.

Pacientská organizace HAE Junior uspořádala výstavu „Máme velké sny pro HAE juniory" k příležitostem mezinárodního Dne HAE a Dne dětí, které připadají na 16. května a 1. června.

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz
704 007 717

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

  Podpoříte nás?

  Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

  Podporovatelé

  PharmingTakedaHello BankKalvista
  Nadace ČEZLekarna.czCSL Behringexceedorphan

  Národní & Mezinárodní afiliace:

  Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub

  Mediální partneři

  Patient worthyPoznej HAEPORUCHY IMUNITY
  Adalo Solutions s.r.o. © 2020 - 2022 | Všechna práva vyhrazena
  Darujte
  tady >>
  Darujte tady >>