Doporučení pro HAE pacienty ohledně očkování proti covid

6. 1. 2021

Pacientská organizace HAE Junior z.s. po konzultaci s MUDr. M. Sobotkovou (Ústav imunologie 2. LF UK a FN Motol, Praha) sdílí následující doporučení pro pacienty s hereditárním angioedémem a jejich rodiny:

„Očkování pacientů s HAE proti COVID-19 je vhodné a u aktuálně dostupné vakcíny je možné očkovat od 16 let věku. Onemocnění hereditárním angioedémem samo o sobě neřadí pacienty do skupiny s vyšším rizikem závažnějšího průběhu onemocnění COVID-19, nicméně HAE je dle platné klasifikace řazené mezi vrozené poruchy imunity a pacienti s imunodeficity mohou být očkováni dle aktuální vyhlášky MZČR prioritně (skupina 1B). Jako u ostatních pacientů je nutné i u pacientů s HAE respektovat obecné kontraindikace očkování, zejména známou přecitlivělost na složky vakcíny, anafylaxe po vakcinaci v anamnéze a akutně probíhající horečnaté onemocnění. V případě jakýchkoli nejasností kontaktujte lékaře v dispenzarizujícím centru HAE a doporučujeme sledovat i aktuální doporučení Ministerstva zdravotnictví ohledně očkování proti COVID-19."

Více informací na téma očkovaní proti covid-19 poskytují pravidelně aktualizované internetové stránky Ministerstva zdravotnictví České republiky k dispozici ZDE (obecné informace) nebo ZDE (informace pro chronicky nemocné osoby).

Kontakt

HAE Junior z.s.
Wichterlova 2372/8, 
Praha 8, 182 00
IČO 08749787

info (at) haejunior.cz
704 007 717

Kontakt pro novináře:
media (at) haejunior.cz
 

Napište nám

  Podpoříte nás?

  Podpoříte nás ? Hae Junior

  Vaše finanční dary můžete také posílat na náš bankovní účet 2001782429/2010.

  Podporovatelé

  PharmingAvastlogo PBATakedaSmartGoalKalvista

  Národní & Mezinárodní afiliace:

  Logo EurodisAIPČeská asociace pro vzácná onemocněníPacientský hub

  Mediální partneři

  PORUCHY IMUNITY
  Adalo Solutions s.r.o. ©  2020 - 2021| Všechna práva vyhrazena